دسته بندی مطالب مازریویو

چگونه زولبیا بامیه درست کنیم

چگونه-زولبیا-بامیه-درست-کنیم

زولبیا و بامیه از معروف ترین شیرینی های ایرانی هستند که در ماه مبارک رمضان محبوبیت بیشتری پیدا می کنند و پای ثابت سفره های افطار و سحر بیشتر ما ایرانیان نیز هستند. این شیرینی لذیذ و دوست داشتنی (مخضوضا بامیه، حداقل برای بنده) با چای لذتی دو چندان دارد. آرام آرام به ماه مبارک رمضان نزدیک می شویم. شاید همیشه پس از چشیدن این شیرینی جذاب برایمان سوال شده باشد که چگونه زولبیا بامیه درست کنیم.

متاسفانه بیماری کرونا دست بردار نیست و محدودیت های بسیاری را برای ما ایجاد کرده است. از طرفی همه می دانیم که پیشگیری صد در صد بهتر از درمان است. یکی از مصادیق غیر قابل انکار پیشگیری از این بیماری، رعایت اصول بهداشتی است که در نهایت به سلامت و ایمن ماندن ما می انجامد. با توجه به این موضوع، چه بهتر که خودمان یاد بگیریم چگونه زولبیا بامیه درست کنیم. تا هم خیالمان از بهداشت مواد غذایی مطمئن گردد و هم مثل سال های قبل از لذت این شیرینی لذیذ و دوست داشتنی محروم نشویم. اگر نحوه درست کردن این شیرینی را نمی دانید، هیچ جای نگرانی نیست. با مازریویو همراه باشید تا بعد از مطالعه این مطلب، یک زولبیا و بامیه پز ماهر شوید. دقت داشته باشدی که میزان موادی که در این دستور ذکر شده مخصوص 6 نفر است.

چگونه شربت زولبیا بامیه درست کنیم

قبل از اینکه یاد بگیریم چگونه زولبیا بامیه درست کنیم، و سر اصل مطلب برویم (که می دانم بی صبرانه منتظر هستید)، بهتر است با نحوه آماده سازی یکی از بخش های اصلی پحت زولبیا و بامیه آشنا شوید. بله! شربت زولبیا و بامیه. در ادامه موارد استفاده از این شربت را نیز خواهیم گفت.

مواد لازم شربت زولبیا و بامیه

آب: 5/1 لیوان
شکر: 2 لیوان
آبلیمو: ½ قاشق چایخوری
گلاب: ¼ لیوان
زعفران دم کرده: 1 قاشق غذاخوری

برای راحتی و سهولت تهیه مواد اولیه، خرید این مواد را برایتان ساده تر و سریع تر کرده ایم. برای خرید هر یک از مواد مورد نیاز خود، روی نام آن کلیک کنید:

دستور پخت شربت زولبیا و بامیه

در ابتدا از یک قابلمه کوچک استفاده می کنیم و آب را به وسیله آن روی حرارت قرار ی دهیم. در این حین شکر را به آن اضافه می کنیم و دائما هم می زنیم تا شکر به صورت کامل در آب حل گردد. سپس زعفرانی که دم کرده ایم را اضافه می کنیم و گلاب را نیز به آن اضافه می کنیم.

چگونه زولبیا درست کنیم

چگونه-زولبیا-بامیه-درست-کنیم

نوبتی هم که باشه نوبت یکی از این دو دوست خوشمزه رسیده. بله! زولبیا! پس نحوه پخت این شیرینی رو خدممتون خواهیم گفت.

مواد لازم زولبیا

نشاسته گل (گندم): 1 لیوان
گلاب: 3/1 لیوان
روغن مایع: 1 قاشق غذاخوری
خمیر مایه فوری: 1 قاشق مرباخوری
عسل: 1 قاشق غذاخوری
ماست پرچرب (یک مقدار ترش): 2/1 لیوان
آرد سفید قنادی: 1 قاشق غذاخوری
بیکینگ پودر: یم ثاشق مرباخوری
زعفران دم کرده: 1 قاشق غذاخوری

برای راحتی و سهولت تهیه مواد اولیه، خرید این مواد را برایتان ساده تر و سریع تر کرده ایم. برای خرید هر یک از مواد مورد نیاز خود، روی نام آن کلیک کنید:

دستور پخت زولبیا

مرحله اول: مخلوط کردن نشاسته و ماست

در ابتدا نشاسته رادر یک کاسه بزرگ میریزیم و ماست را به آن اضافه می نماییم. با هم مخلوط می کنیم تا یکدست گردند. سپس به مدت 5 دقیقه آن را کنار می گذاریم. در ادامه به ترتیب زعفران، گلاب، روغن و آرد را اضافه می کنیم و با همزن برقی هم می زنیم.

مرحله دوم: اضافه کردن خمیر مایه

در ادامه کار نوبت به خمیر مایه و بیکیتگ پودر می رسد. آن ها را اضافه می کنیم و چند صانیه دیگر هم می زنیم. در نهایت عسل را اضافه می کنیم و 1 دقیقه دیگر نیز هم می زنیم. سپس روی ظرف را می پوشانیم و اجازه می دهیم تا به مدت 2 ساعت داخل دمای محیط یماند تا حجم بگیرد.

مرحله سوم: تهیه کردن زولبیا

در این مرحله به یک قیف با سرماسوره ساده ریز نیاز داریم (اگر این وسیله را ندارید، می توانید از قوطی سُس نیز استفاده کنید). مایه زولبیا را داخل آن بریزید. سپس قابلمه یا تابه مناسبی را روی حرارت قرار دهید. اگر رینگ فلزی به شکل دایره دارید، آن را داخل روغن قرار دهید. بعد از آن، مواد زولبیا را به وسیله قیف و یا قوطی سس مواد زولبیا را تا یم سوم رینگ ها بریزید. (فراموش نکنید که روغن باید داغ باشد. برای این که از این موضوع اطمینان حاصل کنید، چند قطره از مایع زولبیا را در داخل روغن بریزید و اگر سریع پُف کرد و بالا آمد، به این معنی است که زوعن آماده است).

برای راحتی و سهولت تهیه مواد اولیه، خرید این مواد را برایتان ساده تر و سریع تر کرده ایم. برای خرید هر یک از مواد مورد نیاز خود، روی نام آن کلیک کنید:

مرحله چهارم: سرخ کردن زولبیا

این مرحله سلیقه ای است. بسته به خودتان است که بیشتر سرخ کنید و یا کمتر. زمانی که زولبیاها سرخ شدند، آن ها را از روغن بیرون آورید و به مدت 1 دقیقه در یک توری فلزی قرار دهید تا روغن اضافی آن خارج شود. سپس آن ها را در شربت قرار می دهیم تا برای دقیقه در شربت سرد قرار گیرن و طعم دار شوند. سپس آن ها را از شربت بیرون می آوریم و در توری قرار می دهیم که شرت اضافی از آن ها خارج گردد. در ادامه تمام زولبیاهای دوست داشتنی را به همین شکل حاضر کنید و در ظرف بپینید. سپس روی آن سلفون می کشیم و در یخچال قرار می دهیم تا خنک و آماده شوند تا نوش جان کنید.

نکات مهم در تهیه زولبیا

  1. زولبیا را برای نگهداری در یخچال قرار ندهید.
  2. مواد زولبیا باید به ترشی بزند تا زولبیا از تُردی کافی برخوردار باشد. ترشی آن بعد از سرخ شدن از بین خواهد رفت.
  3. بهتر است از روغن مایع برای سرخ کردن زولبیا استفاده شود.
  4. برای آماده سازی زولبیا از ماست پرچرب استفاده کنید. بهتر است در دمای محیط قرار گیرد تا اینکه تُرش شود. این کار باعص افزایش تُردی زولبیا می گردد.

چگونه بامیه درست کنیم

چگونه-زولبیا-بامیه-درست-کنیم

نوبت به شیرینی مورد علاقه اینجانب رسید! بامیه. که هر چه از خوشمزه بودن آن بگویم کم است. البته به دور از مزاح، هر دوی این شیرینی ها خوشمزه و بسیار لذیذ هستند. با مازریویو همراه باشید تا در پخت بامیه نیز دستی بر آتش داشته باشیم.

مواد لازم بامیه

وانیل: 1 قاشق مربا خوری
تخم مرغ: 2 عدد
آب: 1 لیوان
آرد نول یا آرد سه صفر: 1 لیوان سر خالی (لیوانی که دسته دار است، دسته دار فرانسوی)
کره نرم: 20 گرم
عسل یا شربت بار: 1 قاشق غذاخوری

برای راحتی و سهولت تهیه مواد اولیه، خرید این مواد را برایتان ساده تر و سریع تر کرده ایم. برای خرید هر یک از مواد مورد نیاز خود، روی نام آن کلیک کنید:

دستور پخت بامیه

در ادامه پاسخ به سوال پرطرفدار “چگونه زولبیا بامیه درست کنیم” نوبت به پخت بامیه دوست داشتنی رسید که بخش مورد علاقه بنده نیز هست. با ما همراه باشید.

مرحله اول: جوشاندن مواد

در ابتدا آب را در یک قابلمه میریزیم و کره و شربت یا عسل را به آن می افزاییم. روی حرارت می گذاریم تا اینکه اطراف قابلمه جوش های ریز بزند. در این موقع لازم است که آرد را اضافه کنید.

مرحله دوم: داغ کردن خمیر بامیه

توجه داشته باشید که آرد را به صورت یک باره به مخلوطمان اضافه کنیم. سپس با یک قاشق چوبی به هم می زنیم تا مثل خمیر حمع شود. این مهم ترین مرحله پخت بامیه است. حواس شما باید کاملا به تایم باشد. هر 8 دقیقه خمیر را به خوبی باز و بسته کنید. دقت داشته باشید که حتما حرارت باید کاملا کم باشد. این مرحله سبب می گردد تا آب اضافی موجود در خمیر بخار شود و داخل بامیه تو خالی بشود.

مرحله سوم: اضافه کردن تخم مرغ

پس از داغ زدن، خمیر را در یک ظرف تمیز قرار دهید و بگذارید کاملا خنک شود. سپس نوبت به تخم مرغ ها می رسد. آن ها را دانه به دانه اضافه کنید و با اضافه کردن هر کدام، 1 دقیقه به هم بزنید تا اینکه کاملا جذب مواد گردد. وقتی در حال اضافه کردن آخرین تخم مرغ بودید، وانیل را نیزا اضافه کنید. خمیر باید چسبنده شود و به سادگی ماسوره بخورد.

مرحله چهارم: آماده کردن روغن بامیه

در این مرحله به یک ظرف کوچک گودی نیاز داریم. روغن زیادی را در آن میریزیم تا به شکل یک استخر پر از روغن شود! سپس آن را روی حرارت کم قرار می دهید تا روغن آرام آرام داغ شود. دقت داشته باشید که اگر قضد دارید هم زولبیا بپزید و هم بامیه، در ابتدا زولبیا را درست کنید زیرا که بامیه تخم مرغ دارد و موجب می شود روغن کَف کند.

مرحله پایانی: سرخ کردن بامیه ها

خمیری که آماده کرده ایم را در قیف می ریزیم. سپس قیچی تمیزی که آماده کرده ایم را درون روغن فرو میبریم تا زمان بریدن بامیه ها به آن ها نچسبد. قیف را در بالای روغنی که حالا داغ است می گیریم، آن را فشار می دهیم. سپس به هر اندازه که دوست داریم بامیه را قیچی می کنیم. دقت داشته باشید که بامیه ها روی هم قرار نگیرند. در نتیجه، بیش از اندازه م در قابلمه تان روغن نریزید. اجازه می دهیم تا خوب توسط حرارت کم سرخ و مغز پخت شوند.

می توانیم با یک قاشق بامیه ها را درون روغن تکان دهیم تا به هم نچسبند. پس از آن شربت سرد را از یخچال خارج می کنیم و بامیه های سرخ شده را برای 2 دقیقه درون شربت قرار می دهیم تا جذب بامیه ها گردد. سپس آن ها را از درون شربت خارج کرده و در توری قرار می دهیم. سپس در ظرف دلخواه آن را چیده و به اصلی ترین مرحله، یعنی نوش جان کردن آن ها مشغول می شویم…

نکات مهم در تهیه بامیه

  1. فراموش نکنید که وانیل را اضافه کنید در غیر این صورت بوی تخم مرغ خواهد گرفت.
  2. اگر خمیر دارای چسبندگی لازم نبود، می توانید 1 تخم مرغ را به صورت جداگانه داخل یک کاسه هم بزنید و نیمی از آن را به بامیه اضافه کرده و هم بزنید.
  3. اگر شربت بار به درستی تهیه نشده باشد، بامیه های تُردی خواهیم داشت.
  4. شربت باید کاملا خنک شده باشد.
  5. بامیه داخل ظرف در بسته داخل یخچال نگهداری گردد.

نوش جان 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *